V detailu je dokonalost,
dokonalost není detail.

V detailu je dokonalost,
+420 777 999 191

Návrhy zahrad

  • projekty a návrhy zahrad okolo rodinných, bytových domů a rekreačních objektů
  • projektová dokumentace sadových úprav pro architektonické ateliéry
  • dendrologické průzkumy
  • poradenská činnost

Zahrada, kterou společně vytváříme, se přirozeně vyvíjí v čase, proto je nutné přistoupit k návrhu s rozvahou. Pak může vzniknout prostor, který poskytne příjemné místo pro relaxaci, pro vlastní seberealizaci a odreagování se od běžných starostí, pro hry dětí apod., bude fungovat po letech s minimálními potřebnými změnami.

Přípravné práce návrhu

Na základě prohlídky na místě a Vašich požadavků určíme styl vhodný pro Vaši zahradu (moderní, venkovská, romantická, kamenná, s minimální péčí apod.). Na základě získaných poznatků zpracujeme návrh zahrady a kompoziční řešení ve dvou či více variantách, které obsahují vedení cest (pojezdové, pochozí), umístění odpočívadla, pergoly či altánu, zahradního domku, bazénu, jezírka. Dle požadavku zvolíme vhodný poměr pro okrasnou a užitkovou část zahrady, navrhneme umístění a počet vhodných stromů (jehličnatých, listnatých), soliterní keře a keřové skupiny, trvalkové, bylinkové záhony atd.

Realizace projektu

Jakmile si vyberete jednu z variant návrhu zahrady (příp. kombinaci variant), zapracujeme Vaše připomínky a dodáme osazovací plán s přesným počtem konkrétních druhů rostlin. Výběr druhů rostlin bude vycházet z Vašich představ, avšak bude vhodný pro místní podmínky a typ následné péče o zahradu (“bezúdržbová”, standardní, odborná apod.). Součástí osazovacího plánu bude vytyčovací plán a potřebné podklady pro vytvoření technických prvků (potok, jezírko, pergola, osvětlení, dětské herní prvky, cesty apod.).

Podle vhodnosti zpracujeme návrhy zahrady na PC. Pak lze lépe zobrazit modelaci terénu, vývoj zahrady po několika letech od výsadby, zahradu různém ročním období, zastínění vybraných partií v různé roční i denní době apod.